Kinkiet wewnętrzny warto dostosowywać do konkretnego stylu w mieszkaniu. Japandi to nowoczesny styl minimalistyczny pełny surowego piękna. Kinkiet musi zostać dobrze w ten styl wpasowany i być równie surowy, jak i wyjątkowy.
Jak wybierać kinkiet wewnętrzny do stylu japandi?
W tym wyjątkowym stylu minimalistycznym pełnym nowoczesności i czystości oraz przestronności kinkiet ma być mało widoczny. To, że ma on być mało rzucający się w oczy oznacza, że ma on być w kolorze ściany, a nie mebli.
W japandi minimalistyczne są tutaj nie tylko ilości sprzętów, ale również wybór kolorów we wnętrzu. Ten styl zazwyczaj łączy tylko biel z jednym kolorem wybranym z palety barw.
Biały kolor jest tutaj dominujący, a dodana barwa jedynie akcentem. Idealnie zatem do tego stylu wpasują się kinkiety z cegły, betonu, marmuru, które są równie surowe, ale piękne, jak omawiany styl wnętrzarski.
Jaki kształt kinkietu wewnętrznego wybrać do japandi?
Skoro klosz kinkietu ma być z kamienia, to wcale nie znaczy, że ma on być wyłącznie w kształcie prostokąta lub kwadratu. W sklepach z oświetleniem znajdziesz kinkiety także profilowane.
Lampy ścienne wewnętrzne z betonu mogą mieć klosze falowane, jak również w kształcie rozciągniętej litery S. Mogą one również być lekko skręcone jak cukierek ciągutka itp. Te niewielkie dekoracyjne deformacje w kształcie klosza z kamienia do stylu japandi są absolutnie wystarczające.
Jaki kinkiet wewnętrzny lepszy: odstający od ściany, czy przylegający?
Jeśli chodzi o styl japandi, to preferowane są kinkiety z przylegającymi abażurami do ściany. Niemniej klosze kinkietów mogą być także odstające od ściany, zawieszone na metalowych pałąkach.
Ważne, aby klosze były koloru ścian. Warto w podobnym wzornictwie co kinkiet dobrać lampę na stolik. To samo dotyczy lampy stojącej podłogowej oraz żyrandola.