Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na lipolizę iniekcyjną?

Medycyna estetyczna zdobywa coraz większe grono miłośników oraz interesuje coraz więcej osób i nie ma w tym nic dziwnego – każdy chce jak najdłużej wyglądać dobrze. Nie zawsze jednak wiadomo, na jakie zabiegi się zdecydować. Dlaczego warto wybrać lipolizę iniekcyjną?

Efekty lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna ma za zadanie wymodelować sylwetkę. Jest zabiegiem małoinwazyjnym, wykonywanym w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga szczególnego przygotowania.

Na lipolizę iniekcyjną decydują się głównie osoby niezadowolone z całej sylwetki lub poszczególnych partii ciała. Zabieg wówczas ma za zadanie wyrównać niedostatki i zapewnić piękną sylwetkę. Po pełnej serii zabiegów możliwe jest dzięki zastosowaniu tego zabiegu zmniejszenie obwodu tkankowego nawet o 4-5 centymetrów. Oczywiście mniejsze korekty także są możliwe.

Wskazania do lipolizy iniekcyjnej

Do lipolizy iniekcyjnej wskazania są głównie estetyczne, a nie medyczne. Oczywiście, postrzeganie swojego ciała ma bezpośrednie przełożenie na samopoczucie psychiczne, co oznacza, że zabieg w rzeczywisty i bezpośredni sposób może się przełożyć na zdrowie i zmniejszyć kompleksy, negatywne postrzeganie siebie i swojego ciała, a więc wyeliminować niektóre przyczyny niskiej samooceny.

Co jednak można poprawić dzięki lipolizie iniekcyjnej? Zbyt grube partie ciała (pośladki, ramiona, uda itp.), podwójny podbródek, fałdki na plecach i/lub brzuchu, zbyt szerokie biodra, poduszeczki tłuszczowe pod pachami, otłuszczony kark, a w przypadku mężczyzn może także zlikwidować ginekomastię. Jak widać powodów do zabiegu może być wiele i nie jest tak, że musimy się zdecydować na jeden – dzięki lipolizie iniekcyjnej można modelować wiele partii ciała.

Skutki uboczne lipolizy iniekcyjnej

Jak każdy zabieg medyczny, tak i lipoliza iniekcyjna a swoje skutki uboczne. Jest to jednak stosunków niewielki zabieg, więc i skutki uboczne są niewielkie. Należy do nich niewielkie opuchniecie w miejscu iniekcji, lekkie zasinienia, bolesność i nadwrażliwość na dotyk, swędzenie skóry.

Na szczęście skutki uboczne nie trwają długo – zaledwie kilka dni od zabiegu. Stosunkowo łatwo także z nimi walczyć – stosuje się w tym celu środki przeciwbólowe oraz antyhistaminowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki