Pomożemy Ci stworzyć piękną i ponadczasową kuchnię.

Natura i porządek to najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać, projektując piękną i ponadczasową kuchnię. Ważna jest również funkcjonalność. Jak osiągnąć najlepsze efekty wizualne, a jednocześnie zapewnić praktyczność wnętrza? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Wnętrza kuchenne są skrupulatnie planowane, ponieważ jako serce domu spędzamy w nich większość czasu na rodzinnych posiłkach lub spotkaniach z przyjaciółmi. Meble, dębowe blaty i liczne akcesoria muszą być starannie dobrane. Jak to zrobić?

Modne wzory w kuchni

Motywy inspirowane naturalnymi wzorami, takimi jak kwiaty czy liście, zyskały ostatnio na popularności. Na stole można wykorzystać płytki, zasłony lub tekstylia. W połączeniu z odpowiednim kolorem frontów szafek mogą one stworzyć intrygującą kompozycję, która zachwyci swoim ponadczasowym pięknem.

Ponieważ trendy zmieniają się tak często, wybór dekoru może być trudny. Modne są gładkie lakierowane lub matowe fronty w bieli, beżu lub szarości, połączenie bieli z czernią, a także… fronty w żywych kolorach. Nie należy kierować się wyłącznie modą i trendami, ale raczej własnym wyczuciem stylu.

Jaki rodzaj blatu kuchennego powinienem kupić?

Blaty drewniane, na przykład, będą brane pod uwagę, jeśli mają być zarówno piękne wizualnie i stylowe, jak i funkcjonalne. Mogą być zbudowane z dębu lub różnych gatunków drewna egzotycznego, takich jak teak czy merbau. Estetyka, a także wygoda i praktyczność są istotnymi czynnikami przy urządzaniu kuchni. Dębowe blaty drewniane wniosą do wystroju naturalność i szlachetność, sprawdzą się w różnych aranżacjach, w tym nowoczesnych, minimalistycznych, klasycznych i glamour.

Blaty dębowe reprezentują luksus, szlachetność i naturalność; są również wytrzymałe i odporne, jednak należy je regularnie impregnować – olejować lub lakierować. Projektanci chętnie szukają inspiracji w drewnie, budując ponadczasowe wnętrza – oprócz blatu, warto wspomnieć o innych elementach wykonanych z tego materiału – takich jak drewniane schody, drewniana podłoga czy meble.

Porządek i umiar

Niezależnie od tego, jakie kolory i materiały wybierzesz, pamiętaj o zachowaniu porządku i umiaru podczas projektowania przestrzeni kuchennej. Każdy detal powinien się wzajemnie uzupełniać; przepych tylko pogorszy estetykę. Aby wystrój nie stał się zbyt męczący, ogranicz paletę barw do maksymalnie trzech kolorów. Zaleca się również umiar, jeśli chodzi o elementy ozdobne i pamiątki. Lepiej skoncentrować się na zestawieniu odpowiednio wyrazistych elementów, takich jak schody z twardego drewna i blat kuchenny, kamienne akcenty i szklane ozdoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.