Najpopularniejsze wanny

Wanny można sklasyfikować na podstawie wielu czynników, w tym kształtu i materiału wykonania. Wybraliśmy dla Ciebie najpopularniejsze modele, abyś mógł zobaczyć, co je wyróżnia i w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej.

Wanny prostokątne

Wanna prostokątna jest zdecydowanie najpopularniejszym modelem, ponieważ pasuje do większości łazienek. Do wyboru jest kilka wariantów, jest łatwa w montażu, posiada funkcjonalną obudowę, zagłówek, oparcie na łokcie lub siedzisko. Ponadto może być wyposażona w miękką krawędź, która może służyć jako siedzisko lub półka. Z kolei w obudowie znajdują się szafki z drzwiami otwieranymi wahadłowo. Wanny prostokątne dostępne są w rozmiarach od 70-100 cm szerokości do 120-200 cm długości.

Wanny narożne

Wanny, które są symetryczne. Często wybierane są wanny narożne, które znajdują się w rogu łazienki. Symetryczne wanny narożne charakteryzują się równą długością boków; front może być prosty lub w kształcie łuku okręgu.

Wanny, które są asymetryczne. Dobrze się prezentują i będą odpowiednie do skromnej łazienki. W ofertach wielu marek można znaleźć modele przeznaczone wyłącznie do małych przestrzeni. Zapewnią one komfort kąpieli, a jednocześnie pozwolą zaoszczędzić miejsce w łazience.

Ponadto wanny asymetryczne dają wiele możliwości aranżacji wnętrza, a ich kształt nada łazience odpowiedni charakter. Często projektuje się je i wykonuje na planie trapezu lub trójkąta prostokątnego.

Wanny z akrylu

Dużą popularnością cieszą się również wanny akrylowe, co jest zrozumiałe ze względu na ich liczne zalety. Są one niedrogie, lekkie i łatwe w montażu, a także nie wymagają zbyt częstej konserwacji. Akryl nie blaknie i nie rysuje się, a ponadto jest piękny i ciepły, co jest niezwykle istotne podczas kąpieli i zapewnia odpowiedni komfort.

Wanny wolnostojące

Wanny wolnostojące są popularnym elementem wystroju dużych łazienek. Są one wręcz dedykowane do pomieszczeń wypoczynkowych. Występują w różnych kształtach, ale wszystkie wymagają przestrzeni, aby zaprezentować się w całej okazałości i stać się piękną ozdobą. Zazwyczaj stanowią centralny punkt salonu kąpielowego. Należy o nich pomyśleć już na początku procesu projektowania.

Alternatywą może być zastosowanie parawanu nawannowego.

Nie jesteś zdecydowany między wanną a brodzikiem? Parawan nawannowy jest dobrym kompromisem, ponieważ daje to, co najlepsze z obu światów. Można go zamontować na różnych rodzajach wanien. W zależności od potrzeb możesz wziąć szybką kąpiel, długą kąpiel lub wyprać pranie. Parawany nawannowe to utylitarny i praktyczny wybór dla wielu osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.